Niedziela, 26 października 2014 Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

  Statystyki

Ogłoszeń pracodawców: 11496
Ogłoszeń pracowników: 3402

Oferta pracy

Firma: schmitzbauer
Praca na stanowisku: rolnik-ogrodnik
Nr referencyjny: 1278
Lokalizacja: ulm

Sezon zimowo-wiosenny do przepracowania w spółce na terenie Niemiec.

Proszę Państwa przedstawiamy szczegóły związane z formalnym zatrudnieniem w Niemczech w miejscowości Ulm.

Właścicielami spółki jest rodzina Schmitz. Firma zaopatruje producentów żywności i leków znanych i wiodących prym

na rynku europejskim. Zajmuje się branżą rolną i spożywczą o szerokim spektrum działania.

Spółka uprawia, hoduje i przetwarza. Z pomocą współpracowników Zbigniewa Zaręby, Wojciecha i Anny Białeckich

przyjmie do zatrudnienia kobiety i mężczyzn. Zbigniew Zaręba oraz Anna i Wojciech Białeccy są odpowiedzialni

za porozumienie we wszelkich sprawach pomiędzy przyszłymi pracownikami,chętnymi zgłaszającymi się a pracodawcą.

Wyżej wymienieni będą też koordynować współpracę w czasie umowy i miejscu wykonywania pracy.

Umowy będą zawierane na okres od 4 do 6 miesięcy. Przed upłynięciem umowy w stosunku do części

pracowników zostaną podjęte decyzje odnośnie ewentualnego przedłuzenia. Państwo niemieckie udostępniło rynek pracy

dla polskich pracowników sezonowych i okresowych w rolnictwie, branży spożywczej i innych. Zdrowie zainteresowanych

nie powinno budzić żadnych zastrzeżeń. Cenionymi zaletami są dyspozycyjność w czasie, odpowiedzialność i wydajność.

Maksymalny limit wiekowy to 55 lat. Dopuszczalne są wyjątki w szczególnych przypadkach.

W ofercie są miejsca pracy w działach;

1. techniczno-magazynowym

dotyczy transportu, rozładunku, załadunku, napraw, remontów, obsługi części urządzeń, sprzątania, konserwacji,obsługi

powierzchni magazynowych i chłodni

2. sadzenia, upraw, zbiorów i hodowli

prace w szklarniach przy sadzonkach, uprawach i zbiorach papryki, pomidorów,czosnku, ziół, oraz obsługi fermy drobiu

3. przetwórstwa

ubój drobiu i przetwarzanie na wyroby gotowe, wyłącznie do podjęcia pracy w tym dziale konieczne są aktualne badania

lekarskie, w szczególnych przypadkach badania przeprowadza się na terenie Niemiec za pośrednictwem pracodawcy

4. sortowaniu odpadów we firmie zaprzyjażnionej

praca przy taśmie sortowniczej, przebieranie tworzyw sztucznych

Do zajęcia większości stanowisk nie wymaga się znajomości języka niemieckiego i specjalistycznych

kwalifikacji, poza obsługą urządzeń wymagających uprawnień. Są to zazwyczaj proste lecz fizyczne czynności zwiazane

ze sadzeniem,zbiorami, prowadzeniem gospodarstwa szklarniowo-drobiowego -odstawa drobiu i inne, pakowaniem,

rozwożeniem, układaniem na paletach, przygotowaniem do transportu i sprzedaży oraz sortowaniem odpadów

przy taśmach sortowniczych. Nie ma obowiązku posiadania paszportu, wystarczy dowód osobisty.

Termin rozpoczęcia zatrudnienia wyznaczono na 10 i 17 lutego czyli 3 dni po wyjazdach.

Wyjeżdżamy dwoma busami. Pierwszym z Ełku przez Olsztyn, Toruń, Bydgoszcz, Piłę, Gorzów Wielkopolski i Kostrzyń

o godz. 10.00 . Drugim z Zamościa przez Rzeszów, Tarnów, Kraków, Katowice, Opole, Wrocław i Zgorzelec o godz. 11.00 .

Umowa zostanie podpisana bezzwłocznie po przyjeżdzie u pracodawcy. Możliwość powrotu na święta wielkanocne.

Po świętach wielkanocnych powrót do obowiązków. Kierownictwo jest częściowo polskie.

Dochód jest sumą przepracowanych godzin, z uwzględniem dodatków za nadgodziny i soboty.

Dodatek czyli premia to 50%. Minimalna stawka to 7.50 euro na godzinę netto.

Wynagrodzenie wypłacane jest co tydzień w poniedziałki. Srednie tygodniowe wynagrodzenie wynosi 540 euro.

Tygodniowa prowizja to 50 euro.Przewiduje się godzinną przerwę, przeznaczoną na posiłek.

Przerwa nie jest płatna.Podczas przerwy pracownicy otrzymają ciepły posiłek.

Zaplanowane są dodatkowe przerwy piętnastominutowe w przypadkach zmian dwunastogodzinnych, te przerwy są platne.

Pracujemy od poniedziałku do soboty. Nawet po 12 godzin. Pracownikom zapewnia się kwatery znajdujące się w pobliżu,

ok.10 min. drogi piechotą. Do dyspozycji są pokoje jedno i dwuosobowe z łazienkami, natomiast kuchnie są wspólne,

ale wystarczająco wyposażone. Dzienna opłata wynosi 10 euro.Czynsz jest regulowany co tydzień w poniedziałek,

tak jak otrzymywana jest wypłata. W czynsz wliczone są koszta zużytej energii. Pracownicy będą tymczasowo zameldowani

w miejscu zakwaterowania, co jest konieczne z uwagi na obowiązujące przepisy. Kwatery i przejazd są organizowane przez

Zbigniewa Zarębę oraz Wojciecha i Annę Białeckich.

i wszystkie sprawy z tym związane pozostają w ich obowiązkach, a nie pracodawcy. Odzież ochronną zapewnia pracodawca.

Koszt jednego tygodnia zakwaterowania oraz przejazdu autokarem wynosi 400zł (czterysta złotych).

Suma ta jest przeznaczona na opłacenie pierwszego tygodnia wynajmu kwatery i przejazdu.

Pracodawca daje zatrudnienie a nie przejazd i zakwaterowanie. Sprawy dojazdu, mieszkaniowe oraz kosztów z tym związanych

należą do Zbigniewa Zaręby oraz Anny i Wojciecha Białeckich. Podjęliśmy się tych obowiązków gdyż w innym wypadku

musielibyście Państwo indywidualnie organizować sobie dojazd i lokale mieszkalne. 400 zł to równowartość 100 euro

z czego 70 euro przeznaczone jest na zarezerwowanie i pokrycie kosztów pierwszego tygodnia kwaterunku,

a 30 euro to koszt przejazdu.

Aby przystąpić do j.w. nalezy skontaktować się telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-17.00

a w sobotę w godz. 9.30-13.30 pod numerami

506-147-785 Zbigniew Zaręba

787-474-233 Wojciech Białecki

Za pierwszym razem kontaktujemy sie telefonicznie. Orgnizujemy też spotknia z chętnymi.

Póżniej po omówieniu telefonicznie wszystkich warunków proszę przesłać na adres mailowy:

zarebaschmitz@interia.pl

poniższe dane, oraz ponownie skontaktować się telefonicznie.

1. Imię

2. Nazwisko

3. Data urodzenia

4. Miejsce urodzenia

5. Adres zameldowania

6. Adres korespondencyjny

7. Adres poczty elektronicznej-e.mail

8. Seria i numer paszportu lub dowodu osobistego

9. Organ wydający dokument

10. Data ważności dokumentu

11. Wykształcenie

12. Kursy i uprawnienia

13. Historia zatrudnienia ( wystarczy wymienić rodzaj wykonywanych prac )

14. Kontaktowy numer telefonu

Wymagania

Proszę umieścić informacje o wymaganiach. zdrowie nie budzące zastrzeżeń, odpowiedzialność, dyspozycyjność

Zadania

Proszę umieścić informacje o zadaniach.uprawa, zbiory, odstawa drobiu, przygotowanie do transportu i sprzedaży, obsługa magazynów i chłodni, przetwórstwo

Dane kontaktowe

Nazwa firmy: schmitzbauer
Adres: Rozdroże
Województwo:
Miasto: Włocławek
Telefon: 506-147-785
E-mail: zbigniew.zareba@onet.com.pl